ניהול ספרים לסוחרי איביי ואמזון

עסקאות בין תושב ישראל לתושב חוץ בהלך העסקים הרגיל הנן עסקאות לכל דבר ועניין אשר חייבות בדיווח ותשלום מס בגינן.

בעסקאות כמו דרופשיפינג או פרייבט לייבל אומנם מבוצעות בחו"ל, אבל מבחינת הרשויות המס בישראל אתם עדיין צריכים לדווח על ההכנסות ולשלם מסים.

עולם המסחר הגלובלי החדש-ישן מספק הזדמנויות מצוינות למסחר מסוג אחר –למשל אין ניהול מלאי ,וכל הרישום מתבצע אלקטרונית.

העסקאות למעשה, הם תוצר של הזמנות דרך חנות האיביי או השופיפיי שרק הסוחר ממתין לקבל אותן , ואוטומטית מתקבלת הזמנה לאישור ותוכנת המוניטור מבצעת את הקנייה ומשם המוצר יוצא לדרך ומועבר לקונה הסופי.

בשיטת הדרופשיפינג, לא מדובר בעסקאות תיווך, אמנם המוכר נמצא בין הספק (או היצרן), המחזיק במלאי המוצרים, לבין הקונה, כאשר המוצרים עצמם נמסרים לקונה על ידי הספק עצמו ולא על ידי המוכר.

הכנסה נוספת בלי להסתבך עם רשויות המס

נהוג לטעות ולחשוב שמכיוון שבעסקאות דרופשיפינג המסחר כולו נעשה דרך האינטרנט, אין חובת דיווח לרשויות המס. זוהי טעות. כמו בכל עסקה אחרת, עליכם לשלם מס הכנסה וביטוח לאומי על הרווחים שלכם. עם זאת, בעסקאות אלו אין תשלומי מע"מ, היות שהסחורה עצמה לא הגיעה לארץ וכן המכירות עצמן לא מחויבות במע"מ. בנוסף עוסק פטור אשר יש לו עסקאות בארץ פחות מהתקרה (לשנת 2017 - 98,708  ₪) יכול לסחור במחזורים גבוהים מאוד ועדיין להיחשב עוסק פטור

יש לבצע אחת לחודש הורדה של שתי דוחות מרכזים.

PayPal

 מסמך סגור-  PDF דוח פיננסי חודשי המסכם את המכירות העמלות והתשלומים

 מסמך פתוח -אקסל מתוך המערכת המראה את כל הפעולות שבוצעו באותו חודש.

Amazon

מסמך סגור- פי.די.אף פיננסי חודשי המסכם את המכירות העמלות והתשלומים

 מסמך פתוח -אקסל מתוך המערכת המראה את כל הפעולות שבוצעו באותו חודש

תשלומים- יש לתעד את התשלומים ששולמו כמו קניות באשראי או בכל דרך אחרת כמו העברה לספק בחו"ל או מסמך המהווה אסמכתא לתשלום.

כמו כן הוצאות הנלוות לאחזקת העסק שיש לכל עצמאי יש לתעד חשבוניות מרוכזות או בודדות באופן חודשי וכן ניתן לצרף דוחות תשלומי אשראי שניתן לראות שבאמצעותם שולמו ההוצאות .ישנן הוצאות אישיות שכמובן אסור לקחת וישנן הוצאות שיש לתאם.

חשוב שתדעו כי מותר לכם לבקש להכיר בכל הוצאה ביצור הכנסה לעסק, ובכלל זה העמלות השונות שאתם משלמים לאיביי, פייפאל,שופיפי ואמזון ואחרים. כמו כן הוצאות שקשורות באינטרנט, אחזקת מחשב ואף אחזקת משרד באופן יחסי בביתכם.

לצורך חישובי מס נכונים ומדויקים, יש לשמור תיעוד עסקאות ע"י מערכות הסליקה והן החנויות, ובכלל זה את כל הדוחות של המכירות שביצעתם בפועל, וכמובן את פירוט התשלומים מכרטיסי האשראי.

רישום ודיווח

נשמע מסובך? כדי שלא תתבלבלו בכל חישובי המסים ותוכלו להתמקד בעסק שלכם.

 

אשמח לייעץ בנושא בו משרדנו מתמחה - מיסוי במסחר באינטרנט.

עיצוב ובניית אתר wixer.co.il

טל': 054-4966495

דוא"ל: moshe@cpa-ms.com